Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O jedné historické lži

15. 12. 2016 21:29:33
Při psaní uvedeného jsem se opíral o dostupné dokumenty a o informace z knihy „Dezinformace“, kterou napsal generál nadporučík Ion Mihai Pacepa bývalý pracovník GRU, společně s Ronaldem J. Rychlakem americkým právíkem a politikem.

Již, jak Vatikánský státní sekretář Eugenio Pacelli, byl znám jako velký odpůrcem nacismu a v té době papež Pius XI vydává encykliku „Mit brennender Sorge“ odsuzující německý nacismus. Tato encyklika je považována za dokument, ve kterém vůbec nejostřejším způsobem v dějinách vystupuje papež proti nějaké politické moci. Spoluautorem tohoto dokumentu je právě považován Eugenio Pacelli

Když byl Eugenio Pacelli zvolen papežem, jako Pius XII, Joseph Goebbels, Hitlerův ministr propagandy, si zapsal do svého deníku: „Politický papež, případně rafinovaný a šikovný bojovný papež. Tedy pozor!

Krátce po tzv. křišťálové noci v listopadu 1938 ještě jako kardinál a státní sekretář vyzval Eugenio Pacelli biskupy celého světa, aby pomohli německým pokřtěným židům prchajícím z říše a již jako papeži, se mu podařilo získat 3000 brazilských víz pro německé pokřtěné židy, kteří se díky nim mohli zachránit z Německa. Nepomáhal však jen pokřtěným etnickým židům, ale i všem ostatním, kdykoliv to bylo možné. Nuncius Giuseppe Roncalli (pozdější papež Jan XXIII.) předal na pokyn Pia XII. židovským rabínům tisíce nevyplněných potvrzení o křtu, aby s pomocí falešných dokladů mohli zachránit co nejvíce židů.

Dne 11. 09. 1943. Němci obsadili Řím a vyhlásili ve městě výjimečný stav. Hrozilo nebezpečí, že bude obsazen i Vatikán. Papež se stal Hitlerovým rukojmím. Dva dny před obsazením Říma byl nejvyšší velitel SS v Itálii SS-Obergruppenführer Karl Wolf povolán do Hitlerova hlavního stanu „Wolfsschanze“. Jen Wolfova námitka, že italský lid bude svého papeže bránit všemi prostředky, odradila Hitlera od záměru Vatikán obsadit, zmocnit se jeho sbírek a archivů a papeže unést do Německa nebo na některé neutrální území.

V časných ranních hodinách dne 6. 11. vtrhli příslušníci SS do Židovského ghetta na břehu řeky Tibery. Když se papež o akci dozvěděl, okamžitě si povolal německého vyslance u Svatého stolce Ernsta von Wiezsäckera u kterého proti této akci protestoval. Především ale vydal příkaz otevřít brány klášterů, kněžských seminářů, far, hospiců a také brány Vatikánu a svého soukromého sídla v Castel Gandolfo a poskytnout židům církevní azyl ve všech dostupných církevních budovách – šlo o 155 objektů. Jeho soukromá ložnice v Castel Gandolfo sloužila jako jesle a narodilo se zde 40 dětí. Veškeré své rodinné úspory věnoval na záchranu uprchlíků.

Po válce dne 26. října 1959 přijíždí do Bukurešti Chruščov údajně na šestitýdenní dovolenou spolu s generálem Sacharovskim šéfem KGB s úmyslem společně se Securiate vypracovat plán, jak z pronacistického papeže Pia XII udělat nacistického papeže. Nahrávala jim skutečnost, že papež předtím zemřel a nemohl se hájit. Rumunská větev operace KGB proti Piovi XII měl krycí název „ Trůn 12 „ Byla to narážka na papeže, jenž sedí na trůně sv. Petra a na Pia XII osobně.

V roce 1963 měla v Berlíně premiéru divadelní hra „Der Stellvertreter. Ein christliches Trauerspiel“ (Náměstek. Křesťanská tragédie). Její autor Rolf Hochhuth ji napsal na pokyn KGB a v ní představuje papeže Pia XII, jako antisemitu, sympatizanta s nacismem a člověka, který na papežském trůně naprosto selhal. Hru režíroval Ervin Piscator, komunista, kterého jako agenta už naverbovalo oddělení Čeky. Hra zostuzovalo papeže Pia XII.. Po Rolfu Hochhuthu prakticky totéž opakuje John Cornwells ve svém bestselleru „Hitler‘s Pope“ (Hitlerův papež). A po nich mnozí další. Hry se chytly levicoví novináři, komunistické strany dotované KGB. Dezinformace proti Papeži Piu XII se šířila jak lavinaí. Marně Židé na celém světě a politici protestovali pro této lži. Levicová fronta byla silnější. Do současné doby tato dezinformace žije v myslích lidí dál.

Tak se z Papeže, který podle Židů a židovského historika Emile Pinchas Lapide zachránil 860 000 Židů před holocaustem, se udělal Hitlerův papež. Po válce za záchranu Židů mu děkovali všichni politici a Židé celého světa. Když Pius XII. zemřel, napsala izraelská ministryně zahraničí Golda Meirová, že „statisíce Židů určených na smrt vděčí za své přežití přímým nebo nepřímým zásahům tohoto papeže

Autor: Jiří Kindl | čtvrtek 15.12.2016 21:29 | karma článku: 25.53 | přečteno: 1144x

Další články blogera

Jiří Kindl

Jak se hasila chata.

Takže i dnes se s vámi podělím o další úsměvnou příhodu z doby, kdy u nás panovala tuhá totalita. Popsal jsem příhodu tak, jak jsem ji zažil.

4.4.2017 v 16:55 | Karma článku: 17.17 | Přečteno: 635 | Diskuse

Jiří Kindl

Jak se v jedné vsi v době totality stavěl Národní výbor.

Psával jsem věci politické a teď jsem se rozhodl, že se s vámi podělím o jednu úsměvnou příhodu z doby, kdy u nás panovala tuhá totalita.

31.3.2017 v 18:53 | Karma článku: 26.21 | Přečteno: 958 | Diskuse

Jiří Kindl

Rusko 2

Takže další díl o práci ruských špionážních agentur. Čerpla jsem to z uvedené knihy a je tam toho mnohem víc. Jinak je to kniha velmi zajímá a dobře se čte. O spoustě věci jsem vděl kuse z tisku, ale tady je to rozvedené

29.3.2017 v 16:52 | Karma článku: 21.00 | Přečteno: 617 | Diskuse

Jiří Kindl

Rusko

Přidal jsem další díl z knihy Putinovi agenti a přidám i další případy. Budou stejné zajímavé a některým se to nebude líbit.

28.3.2017 v 13:56 | Karma článku: 24.08 | Přečteno: 685 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Zdenek Horner

Protestuji proti vpašovávání svastiky

Svastika ilustrující v seznamu příspěvků příspěvek blogera Míky překračuje zákonné meze. Obsah příspěvku rovněž. Nechci s takovými příspěvky sdílet jeden prostor!

20.8.2017 v 20:51 | Karma článku: 11.92 | Přečteno: 471 |

Jan Pavlík

Než tě pustěj na hrad, vojede tě policajt

Zážitek jedné dámy z dnešní návštěvy Pražského hradu asi kolem jedenácté hodiny dopoledne před vchodem do zahrady u Letohrádku královny Anny zvaném Belvedér.

20.8.2017 v 20:51 | Karma článku: 9.87 | Přečteno: 313 | Diskuse

Beata Krusic

Skončila výstava nahých žen

Ti, kdo zaváhali, mají smůlu. Unikátní výstava Voayer 2017 patří minulosti. Pražané si budou muset počkat, až se organizátoři výstavy znova objeví- tentokráte s jejich novou vizí, vizí nahých mužů.

20.8.2017 v 20:50 | Karma článku: 9.49 | Přečteno: 383 | Diskuse

Marek Jáč

Čapí hnízdo – otázka, na kterou se nikdo neptá!

ANO, Andrej Babiš společně se svými spolupracovníky z Agrofertu účelově vyvedli společnost ZZN AGRO Pelhřimov (později Čapí hnízdo) mimo vlastnickou strukturu skupiny Agrofert.

20.8.2017 v 20:22 | Karma článku: 25.02 | Přečteno: 534 | Diskuse

Ivo Hnilica

Zbrojeni je to co svět potřebuje - míní Donald Trump

Vypadá to jako negativní požadavek, ale úplně tak to není. Má to i svá pozitiva. Odvětví zbrojního průmyslu je v prvé řadě velký možná až největší světový byznys a zaměstnává po světě obrovské počty lidí a to i přes automatizaci..

20.8.2017 v 18:20 | Karma článku: 8.61 | Přečteno: 229 | Diskuse
Počet článků 23 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1128

Jsem absolvent střední školy, který se zajímá o historii. Čtu knihy zajímající se zejména historií, které píší historici. Zejména mě zajímá historie Židů.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.